Standart Vize Sigortası

30.000 Euro teminatlı standart vize sigortası, konsoloslukların vize başvurusu yaparken istediği belgeler arasında yer almaktadır. Tüm konsolosluklarda geçerlidir.

30.000 € ya da 50.000 $ sağlık teminatlı ve cenazenin nakli dahil tüm riskleri kapsayan standart vize sigortasıdır. 

Schengen Ülkeleri, vize başvurusu esnasında 30.000 Euro tıbbi tedavi teminatlı seyahat sağlık sigortasını zorunlu tutmaktadır.

Vize Sigortasının içinde tıbbi tedavi, cenazenin daimi ikametgaha nakli teminatlarının olması mecburidir.

Vize alınmadan önce; başvuru sırasında konsolosluğa teslim etmeniz gereken evraklar içinde 30.000 € teminatlı seyahat sigortasının bulunması zorunludur.

Aldığınız vize sigortasının;

  • Islak ya da elektronik imzalı olmasına,
  • 30.000 € teminatı içermesine,
  • Yurt dışında bulunacağınız sürenin tümünü kapsamasına,
  • Sağlık alanında tüm teminatları içermesine,
  • Cenazeni nakli ve refakatçi

teminatlarının bulunmasına dikkat etmelisiniz. Satın aldığınız sigorta ürünü bu özellikleri içermiyorsa geçerli bir ürün olmayacaktır.

Vize sigortası, temel olarak seyahat sigortalarıyla aynı mantığa sahiptir. Vize sigortaları bireysel seyahatlerde (seyahat acentası ile gidilmeyen), seyahat sigortası ise bir seyahat acentasıyla gidildiğinde yapılmaktadır.

Seyahat sigortası; seyahat acentasının iflasını ve ayıplı – eksik hizmetinden dolayı doğabilecek mağduriyetlere karşı sizi koruma altına alır.

Vize sigortası ise; seyahat acentasıyla gidilmediği için sağlık teminatlarını ve cenaze  nakli vb (uçak rötarı gibi) teminatları içermektedir.

Daha fazla konfor ve daha sağlamcı müşterilerimiz için “vize alınamaması durumunda, vize ücretini geri ödeyen vize sigortası” ürünümüz de bulunmaktadır. İlgili linkten inceleyebilir ya da bize ulaşabilirsiniz.

Acentalara Özel Fiyatlandırmalar İçin Bize Ulaşın.

Whatever your insurance coverage needs are, we're here to help life go right.
Get a quote or talk to an agent.

Sigorta Teklifi

Sigorta Türünü Seçin:

Teminat Bedeli:

İletişim Bilgileri: