Acıbadem Mahallesi Mustafabey Sokak 6/1 Kadıköy İstanbul
Pazartesi - Cuma : 09:00 - 19:00Cumartesi: 10.00 - 18:00
Shopping Cart 0 items - $0.00 0

Seyahat Sigortası

Vize sigortası, yurt dışına seyahat eden insanların, seyahat esnasında karşılaşabileceği riskleri teminat altına almak amacıyla düzenlenmektedir.

Schengen Ülkeleri, vize başvurusu esnasında 30.000 Euro; Amerika, Kanada, Japonya ve diğer ülkeler 50.000 Dolar tıbbi tedavi teminatlı seyahat sağlık sigortasını zorunlu tutmaktadır.

Vize sigortasının içinde tıbbi tedavi, cenazenin daimi ikametgaha nakli teminatlarının olması mecburidir.

Vize alınmadan önce; başvuru sırasında konsolosluğa teslim etmeniz gereken evraklar içinde 30.000 Euro teminatlı seyahat sigortasının bulunması zorunludur. Bazı sigorta ürünlerinin içinde “vize alınamaması durumunda vize ücretinin geri ödenmesi” teminatı bulunmaktadır.

Aldığınız vize sigortasının;

  • Islak ya da elektronik imzalı olmasına,
  • 30.000 Euro teminatı içermesine,
  • Yurt dışında bulunacağınız sürenin tümünü kapsamasına,
  • Sağlık alanında tüm teminatları içermesine,
  • Cenazeni nakli ve refakatçi

teminatlarının bulunmasına dikkat etmelisiniz. Satın aldığınız sigorta ürünü bu özellikleri içermiyorsa geçerli bir ürün olmayacaktır.

Vize sigortası, temel olarak seyahat sigortalarıyla aynı mantığa sahiptir. Vize sigortaları bireysel seyahatlerde (seyahat acentası ile gidilmeyen), seyahat sigortası ise bir seyahat acentasıyla gidildiğinde yapılmaktadır.

Seyahat sigortası; seyahat acentasının iflasını ve ayıplı – eksik hizmetinden dolayı doğabilecek mağduriyetlere karşı sizi koruma altına alır.

Vize sigortası ise; seyahat acentasıyla gidilmediği için sağlık teminatlarını ve cenaze  nakli vb (uçak rötarı gibi) teminatları içermektedir.

Unutmayın!

Sigorta konfordur.

Sigorta Teklifi

Sigorta Türünü Seçin:

Teminat Bedeli:

İletişim Bilgileri: